ארץ ישראל שלנו - OurIsrael

דעות , כתבות ומידע על ארץ ישראל שלנו (OurIsrael). כי ליהודים יש רק ארץ אחת ...
"ביום ההוא כרת ה' את אברהם ברית לאמר לזרעך נתתי את הארץ הזאת מנהר מצרים עד הנהר הגדול נהר פרת"

יום רביעי, יוני 29, 2005

זרוק טלוויזיה ולא תינוק

זרוק טלוויזיה ולא תינוק
למה אתם מושיבים תינוקות וילדים קטנים מול הטלוויזיה? האינכם יודעים שלפני כשנה המליץ ארגון רופאי הילדים האמריקאי לא להושיב ילדים מתחת לגיל שנתיים מול הטלוויזיה ולהגביל בקפדנות את הצפייה בקרב ילדים בגיל הגן ואילך. לא בגלל סיבות מוסריות הקשורות לתוכן השידורים, אלא בגלל הנזקים הפסיכולוגיים החמורים שנגרמים, כלומר: הפרעת קשב וריכוז המכונה A.D.D.
מוח התינוק המתפתח במהירות בגילים אלו, מסבירים הרופאים, רגיש ביותר להשפעות סביבתיות, וגם אם מדובר בקלטת חינוכית המותאמת לגיל שלו, התמונות המתחלפות במהירות, ההבהוב המתמיד והליווי הצלילי הבלתי פוסק יוצרים על המוח עומס-יתר. יתר על כן, ההתרחשויות המהירות אשר במסך מרגילות את התינוק לצפות לעניין חדש בכל שנייה, ומקצרות את פרק הזמן שבו הוא מסוגל לשמור על עניין ללא התרחשות חדשה. רמת הקשב של הילדים נעשית נמוכה מאוד. שום גירוי של ההורים או הגננת לא יִשוו לגירויים המרהיבים שנותנת הטלוויזיה. כאשר משהו חדל לעניין אותם, הם מתנתקים מהסביבה, לא שומעים יותר, כמו שנוהגים לכבות טלוויזיה.
אין צורך לומר שמדובר במדיום ממכּר מאוד. ככל שילד צופה יותר בטלוויזיה, הוא רוצה לצפות עוד ועוד. תינוקות נעשים מכורים באופן עמוק מאוד.
זאת ועוד, המוטוריקה של הילד הקטן נפגעת במיוחד כתוצאה מישיבה הפסיבית מול המסך.
ואולי הכי חמור, ההתפתחות הרגשית של התינוק נפגעת מאוד. וזאת למה? כי הוא מאבד את הקשר עם הוריו. מתי הם מושיבים אותו מול הטלוויזיה? כשהם רוצים להתפנות לעסקיהם. כאשר אמא מדברת עם תינוק, נוצר קשר עין, מגע, וזה מביא להתפתחותו. אך מול המסך אין שום אינטראקציה – שלא לדבר על הפגיעה בהתפתחות הדמיון המעודדת עצלות מחשבתית.
שלא לדבר על הרגלי אכילה גרועים הנלווים, כיוון שההורה מעוניין בשקט, הוא נותן לתינוק בקבוק עם דייסה ולילד הקטן פיצוחים שונים. כך הילד מתרגל לזלילה ומגיע להשמנת יתר.
בקיצור, מינוי הטלוויזיה כשמרטף הוא בגידה בתפקיד ההורי, בריחה והתנתקות. ילד קטן לא נמצא זמן רב בבית עד שהוא הולך לישון, ואת הזמן הזה יש להקדיש לו. היום הורה מקדיש בממוצע 14 דקות ביום לשיחה עם הילד שלו, לעומת שלוש שעות לפני עשר שנים.
כמובן, גם לילדים הגדולים, למתבגרים ולהורים, המכשיר הזה מזיק ביותר, והוא אחד מהאסונות למין האנושי. אז זרוק את הטלוויזיה.

יום רביעי, יוני 22, 2005

התקשורת מסיתה

חשוב מאוד לשמוע !!!!
http://video.nrg.co.il/lib//wma/320/932.wma

ינון מגל נגד התקשורת
כתב המתנחלים והצבא של חדשות ערוץ 10, תקף השבוע בחריפות את תפקודה של התקשורת בסיקור תוכנית ההתנתקות והאשים כי היא שמאלנית, מסיתה ומשקרת לציבור
NRG מעריב 22/6/2005 11:22

ינון מגל נגד התקשורת. ביום עיון של הרשות השנייה על התפקוד התקשורתי במהלך תוכנית ההתנתקות תקף מגל, כתב המתנחלים והצבא של ערוץ 10 את התקשורת ואמר כי "התקשורת משקרת ומסיתה".דעתו של מגל על התקשורת הובאה לראשונה ב"התעוררות", תוכניתו של ידידיה מאיר ברדיו קול חי.להאזנה לחצו כאן.בין היתר אמר מגל: "התקשורת מנותקת מהמציאות... אפשר להיות צבועים, אבל אי אפשר לשקר... כשהפער בין המציאות לבין מה שהתקשורת משדרת הוא כל כך גדול זה נגמר לא טוב. אנשים לא מבינים עד כמה ההתנתקות היא שבר שקורע בבשר החי של אנשים, והתקשורת משקרת בעניין הזה ולא מספרת את האמת. איך זה שכולם אומרים 'התנתקות' ולא 'עקירה' או 'גירוש', יש פה עדר... אתה עומד ואתה לא מאמין איזו מדינה זאת". על הפרסום המובלט בחדשות ערוץ 2 לפיו אח של יגאל עמיר השתתף לאחרונה בעצרת תפילה בגוש קטיף אמר מגל: "זו הסתה. להגיד את זה זו הסתה. זו לא המציאות".

יום שלישי, יוני 21, 2005

הערבים מניפים דגלים כתומים

כתבת ynet פגשה בחממות גני טל מנהלי עבודה פלסטינים מחאן יונס, שמתפללים שההתנתקות לא תצא לפועל. הם כועסים על שרון ("גוזל לנו את הפרנסה ולא מביא שלום"), על הרשות ("השחיתות חוגגת וקרקעות קטיף יועברו רק לקומץ אנשי אש"ף") וחוששים בעיקר מהיום שאחרי. מירי חסון Ynet.

מחמוד עובד בגני טל כבר למעלה מ-18 שנים. כל יום הוא מאזין בדריכות לחדשות ומתפלל שישראל תחזור בה מתוכנית ההתנתקות. "אני נמצא כאן מאז שאני ילד. בעזה אין עבודה ואם החממות והבתים יישארו במקומם. רק אנשי אש"ף, אלה שעובדים בממשלה, יקבלו הכל. לנו לא יתנו כלום", הוא אומר.
ולמרות זאת הוא מאשים את מדינת ישראל בכל בעיותיו. לדעתו, אם לא הייתה עושה ישראל הסכמים עם הראיס הקודם ערפאת, מצבו היום היה טוב יותר: "פלסטינים ויהודים יכולים לחיות ביחד, ככה היה פעם. תראי איך כאן הכל פשוט. אני לא מאמין בדרך של איש מטוניס שמגיע אלינו ומנהל את המדינה. הם מצצו את הדם שלנו. אתם הבאתם לנו את הבלאגן הזה מההתחלה. לא עשיתם שלום עם העם הפלסטיני אלא עם בן אדם מטוניס. מה בסך הכל כולם רוצים? שנחיה בשלום אחד ליד השני".
......
מחמוד מספר שהרחוב בעזה ממורמר מאוד מיחס הממשל ודרכי התנהלותו. "באש"ף עושים מה שהם רוצים ולא מה שכולם רוצים. יש בחירות בעזה וכולם הולכים לצד החמאס. הלב של כולם מלא בגלל אש"ף ובגלל זה רוצים את החמאס. באש"ף נותנים עכשיו כסף, אומרים 'קח אלף שקל ותצביע לנו' אבל אף אחד לא מסכים. כי הלב שלנו מלא מכל מה שעשו לנו. איפה כל הכסף שהם קיבלו כדי לבנות לנו חממות בעזה? כולם נתנו לנו כסף - סין, יפן, בוש אבל איפה הוא? שקל אחד לא קיבלנו, הכל לקחו אש"ף ושמו בחשבון הבנק שלהם בתל אביב".
.....
"רבין שלכם, לפני שמת, הביא לנו מחלת סרטן עם השלום. עכשיו גם שרון רוצה שיגידו שהוא עשה שלום והוא יכניס לנו עוד מחלה יותר גרועה. אני אומר לך, לא צריך לעזוב. אם יתנו את גוש קטיף, את חושבת שיהיה שלום, שהכל יהיה בסדר? לא.


למאמר המלא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3092973,00.html

יום ראשון, יוני 19, 2005

לא יאומן - הראיון המלא על שרון

רביב דרוקר ועופר שלח - לא חשודים על היותם ימנים - אבל עדיין מוציאים את הספר "בומרנג" ...
הראיון המלא עם ניסים משעל על שרון :

1.תוכנית הפינוי נולדה כי שרון היה משוכנע שארבל תגיש נגדו כתב אישום

http://www.jewish-mail.com/itamar/gush/mishal.wmv

2.רה"מ הציע לאחד האלופים להיות "שתול" מטעמו על מנת שידווח לו מה קורה במטכ"ל.

3.ההחלטות על תוכנית ההתנתקות התקבלו תוך מידור מכוון של אנשי הצבא ובלי שיתוף הקבינט והממשלה.

יום חמישי, יוני 16, 2005

הידעתם ? מתברר שיש גם מתיישבים שאינם דתיים ...

להלן קישור לסרט על הישוב אלי-סיני.
הידעתם ? מתברר שיש גם מתיישבים שאינם דתיים ...
mms://msmedia.a7.org/arutz7/heb-perm/elei-sinai.wmv

יום ראשון, יוני 05, 2005

עיתון הארץ מאיים על הרמטכ"ל של מדינת ישראל

פרשן העיתון הארץ איים על הרמטכ"ל 09:48, 5 יוני 2005 / כ"ז באייר תשס"ה
פרשן "הארץ", אמיר אורן, איים על הרמטכ"ל משה יעלון בשנת 2004: "אם תמנה את אלעזר שטרן לראש אכ"א, אני אעביר אותך מהצד של הטובים לצד הרעים".

יעלון שוחח על הדברים עם עורכו הקודם של הארץ חנוך מרמרי, ועם העורך הנוכחי דיוויד לנדאו. שניהם לא נקטו שום צעד נגד העיתונאי המאיים.העתון מעריב מדווח כי זו לא היתה הפעם הראשונה שבה איים אמיר אורן על הרמטכ"ל היוצא. מיד עם כניסתו של יעלון לתפקיד גילה אורן כי אלעזר שטרן, אז קצין חינוך ראשי, הגיש נגדו תלונה למועצת העיתונות בתשעה ביוני 2002. אורן השאיר הודעה אצל מזכירת הרמטכ"ל ועוזריו, ובה נאמר כי אם שטרן לא ימשוך את התלונה נגדו עד חצות באותו יום, הוא "יפרסם את כל מה שהוא יודע על צה"ל, והרמטכ"ל יסבול מזה קשות". עוזריו של הרמטכ"ל פנו לשטרן וביקשו ממנו להתייעץ עם הרמטכ"ל בנוגע לתלונה נגד אורן, אולם שטרן השיב כי בדק עם הפרקליט הצבאי הראשי, שאמר לו כי אינו צריך להתייעץ או ליידע את הרמטכ"ל, ולא משך את תלונתו. תלונתו של שטרן למועצת העיתונות כללה פרט המזכיר מאוד את קובלנתו של יעלון נגד אורן. בתלונה סיפר שטרן כי אורן איים עליו בהקשר למינויו של אבי בניהו לעוזר קצין חינוך ראשי ולפרשן בגל"צ בלשון הבאה: "אלעזר, אתה יודע שאני מכיר אותך ומעריך אותך, אבל אם תסכים לקחת את בניהו, אעביר אותך צד. . . סימן שכל מה שאני חושב עליך אינו נכון". בתלונה כתב שטרן על השיחה: "לא האמנתי למשמע אוזניי".גם שטרן וגם יעלון סיפרו פעמים רבות כי אחרי שלא נכנעו לאיומיו של אורן, הוא אכן הגשים אותם, וכתב עליהם באורח מגמתי, ארסי ועוין, או כפי שהגדירו זאת מקורביו של יעלון: "הוא שחט אותו כל שבוע בהארץ באופן בולט ולא ענייני".עורך הארץ דייויד לנדאו מסר בתגובה: "אם ההתבטאות של אותו עיתונאי אכן נאמרה, היא כמובן אינה ראויה. אני מניח שהיא נאמרה בסוג של בדיחות הדעת. אני לא חושב שאדם בר דעת יניח שאיום כזה נאמר ברצינות. אני סמוך ובטוח שלפרשייה הזאת בין הרמטכ"ל לבין העיתונאי לא היו שום השלכות או השפעות על העבודה של העיתונאי ועל מה שפורסם בעיתוננו. אליי לא היתה פנייה מהרמטכ"ל היוצא עד סמוך מאוד לפרישתו".העורך הקודם של הארץ, חנוך מרמרי, סירב להגיב. רשת INN
ראה גם http://www.nrg.co.il/online/1/ART/942/478.html